RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG

2021-09-23 11:24

DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO

RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG

PRZEBUDOWA DROGI POWIATOWEJ NR 1436 K BRZESKO-OKOCIM-JADOWNIKI W KM OD 6+635,00 DO KM 8+860,00 W MIEJSCOWOŚCI JADOWNIKI, POWIAT BRZESKI GMINA BRZESKO

DOFINANSOWANIE   1 233 799,00 ZŁ
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI   2 248 724,09 ZŁ

Celem projektu jest przebudowa drogi powiatowej na odcinku 2,2 km w msc. Jadowniki. W ramach inwestycji zostaną przebudowane sieci elektroenergetyczne, wykonany zostanie chodnik z kanalizacją deszczową oraz dł. 0,87 km, jezdnia drogi powiatowej zostanie wzmocniona, poszerzona do 6m i na całej długości zostanie ułożona nowa nawierzchnia bitumiczna. Celem poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu zostaną wykonane m.in przejście dla pieszych wyniesione z oznakowaniem aktywnym i dedykowanym oświetleniem,  skrzyżowanie wyniesione, radar z tablicą o zmiennej treści. Ponadto zostaną wykonane prace związane z pogłębieniem drogowych rowów odwadniających oraz przebudową przepustów. Planowany termin zakończenia realizacji zadania - 15 sierpnia 2022r.