RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG

2021-09-23 11:27

DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO

RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG

PRZEBUDOWA DROGI POWIATOWEJ NR 1430K BRZESKO-SZCZEPANÓW-BORZĘCIN W KM OD 10+826,00  DO  KM 16+180,00 W MIEJSCOWOŚCI PRZYBORÓW, BORZĘCIN, POWIAT BRZESKI GMINA BORZĘCIN

DOFINANSOWANIE   2 060 009,00 ZŁ
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI   3 745 778,90 ZŁ

Celem projektu jest przebudowa drogi powiatowej na odcinku 5,3 km w msc. Przyborów, Borzęcin. W ramach inwestycji zostaną przebudowane skrzyżowanie zwykłe dróg powiatowych na skrzyżowanie typu rondo wraz z budową chodnik dł. 0,25 km, jezdnia drogi powiatowej zostanie wzmocniona, poszerzona do 5,5 m i na całej długości zostanie ułożona nowa nawierzchnia bitumiczna. Celem poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu zostaną wykonane m.in przejście dla pieszych wyniesione z oznakowaniem aktywnym i dedykowanym oświetleniem,  skrzyżowanie wyniesione, radar z tablicą o zmiennej treści. Ponadto zostaną wykonane prace związane z pogłębieniem drogowych rowów odwadniających oraz przebudową przepustów. Planowany termin zakończenia realizacji zadania - 15 sierpnia 2022r.