Trwające prace na drogach powiatowych

2022-02-22 10:42

Sprzyjające warunki atmosferyczne umożliwiły kontynuację prac związanych z realizacją inwestycji na drogach powiatowych. Obecnie trwają roboty na trzech ciągach drogowych które rozpoczęto w roku ubiegłym:

- nr 1430K Brzesko – Szczepanów –  Borzęcin w miejscowościach Jadowniki, Sterkowiec,
- nr 1430K Brzesko – Szczepanów – Borzęcin w  miejscowościach Przyborów, Borzęcin,
- nr 1436 K Brzesko – Okocim – Jadowniki  w miejscowości Jadowniki.

Wykonywane są prace przy budowie chodników z kanalizacją deszczową oraz remontem mostu na rz. Uszwica w Borzęcinie.
Łączny koszt robót wynosi 15,4 mln zł.
Gruntownie zmodernizowane zostaną ciągi komunikacyjne na długości 10,5 km.
Zadania uzyskały dofinansowanie z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych w wysokości 55% kosztów inwestycji oraz wsparcie Gminy Brzesko i Borzęcin w kwocie 2,8 mln zł.

Inwestycje zostaną zakończone w IV kwartale bieżącego roku.

Budowa chodnika przy DP 1430K   w miejscowościach Jadowniki, Sterkowiec:
2. Jadowniki Sterkowiec

Jadowniki-Sterkowiec

Budowa chodnika przy DP 1436 K  w miejscowości Jadowniki:

Jadowniki 1436

2. Jadowniki 1436

Budowa chodników oraz remont mostu na rz. Uszwica w Borzęcinie.  DP 1430 K: